İstanbul Havalimanı temelden çatıya İzocam ile yalıtıldı

Bilgi birikimi ve tecrübesi ile Türkiye’nin en önemli projelerinde yalıtım danışmanlığını üstlenen İzocam, İstanbul Havalimanının da yalıtımını gerçekleştirdi. İstanbul Havalimanı’nın çatı yalıtımında İzocam Camyünü, temel yalıtımlarında İzocam Foamboard, havalandırma tesisatının yalıtımında ise farklı İzocam ürünleri kullanıldı.

Havacılıkta geleceğin kapılarını aralayacak İstanbul Havalimanı’nın temelden çatıya, ısıtma tesisatından havalandırma kanallarına kadar yalıtıma ihtiyaç duyulan birçok alanında yalıtım sektörünün öncü markası İzocam tercih edildi.

İstanbul Havalimanı projesinin yalıtım danışmanlığını üstlenerek, çatı, temel ve havalandırma gibi farklı alanlarda yapılması gereken doğru yalıtımı süreçlerini ve ürünlerini belirleyen İzocam, projede kullanılan ürünleri de temin etti. İstanbul Havalimanının temel yalıtımında İzocam Foamboard ürünleri ve ısı merkezinde İzocam Camyünü ve Elastomerik Kauçuk Boru kullanıldı. Projenin havalandırma sisteminde de yine İzocam Camyünü ve Taşyünü yalıtım ürünleri tercih edildi. Çatı yalıtımı için 400.000 m² Camyünü Levha ve Camyünü Çatı Şiltesi sağlayan İzocam, projeye yoğun sevkiyatını sürdürüyor.

İzocam Genel Direktörü Levent Gökçe Türkiye’de inşa edilen en önemli projelerden biri olan İstanbul Havalimanı’nda İzocam ürünlerinin tercih edilmesinden gurur duyduklarını söyledi. “İzocam olarak yalnızca konutlara değil, fabrika, okul, hastane, otel ve sanayi binalarına da geniş yelpazede yalıtım ürünleri sağlıyoruz. Öncesinde ise yalıtım danışmanlığı veriyoruz ki, doğru ürünlerle doğru bir yalıtım gerçekleştirebilelim. Türkiye’nin 54 yıllık yalıtım firması olarak ülkemize ve toplumumuza fayda sağlayan, nitelikli projelerde yer almak bizim için gurur kaynağı… Bugüne kadar ürettiğimiz ürünlerle, ülkemizde 200 milyon ton petrole eşdeğer (TEP) enerji tasarrufunun gerçekleşmesinde katkıda bulunduk. Bu sayı 1,6 milyon depo benzine ve 80 yıllık petrol üretimimize eşdeğerdir. İzocam, şu anda da ürettiği ürünler ve yer aldığı büyük projerlerle ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. Tüm fazları tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcuya çıkarılabilir kapasitesi ile 350’den fazla destinasyona uçuş imkanı sağlayacak olan İstanbul Havalimanı büyük bir yükü taşıyacak, ulusal ve uluslararası alanda ulaşıma ilerleme ve kolaylık getirecek çok önemli bir proje. Böyle bir projede, çatıda kullanılan Camyününden temelde uygulanan Foamboard ürününe kadar İzocam ürünlerinin tercih edilmesi; ısıtma tesisatından, havalandırma kanallarında uygulanacak yalıtıma kadar, İzocam’ın geniş ürün yelpazesinden ve uzmanlığından yararlanılması bizleri son derece mutlu etti.”

İstanbul Havalimanı / Proje Künyesi:

Havalimanı tipi: Sivil

Sahibi/İşleticisi: İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş.

Hizmet verdiği şehir: İstanbul Türkiye

Yer: Arnavutköy, İstanbul, Türkiye

Proje Alanı: 76,5 milyon m²

Açılış Tarihi: 2019 yılı  (İlk Etap)

Toplam Yolcu Kapasitesi: 200 milyon (Tüm fazlar tamamlandığında)