Hakkımızda

Şirketimiz 1964 yılında Kemal Türkün Mümessillik Sanayi ve Ticaret Şirketi adı altında Bursa ve çevre illerdeki sanayi kuruluşlarının Elektrik, Mekanik Tesisat ve Yapı Malzemeleri ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuştur. 1979 yılında Türkün Yapı ve Tesisat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi adıyla sermaye şirketine dönüşen firmamız, günümüzde ülke genelindeki çok sayıda sanayi kuruluşu ile birlikte sektöründeki bir çok ticaret ve taahhüt firmasının tedarikçisi durumundadır.

Siemens , Alarko ve Ytong firmalarının Türkiyedeki ilk yetkili satıcısı olan firmamız zaman içerisinde Philips, Federal Elektrik, Phoenix Contact, Gamak Motor, İzocam, Lupamat Kompresör gibi kendi konularında lider olan birçok firmanın yetkili satıcılığını da alarak çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olmuştur.

Şirket ortaklarının sahibi olduğu bir başka kuruluş olan Tan İnşaat Ltd. Şti. Bursada Siemens Kablo Fabrikası, Tofaş, Coats Türkiye, Sönmez Filament, gibi bir çok sanayi kuruluşunun inşaatını başarıyla tamamlamıştır.

Bugün Türkün A.Ş. ülke genelindeki müşterilerine üç ana satış departmanından oluşan organizasyon yapısıyla hizmet vermektedir. Departmanlara göre satışını yaptığımız ürünlerin başlıcaları şöyledir:

• Elektrik Departmanı: Siemens, Federal Elektrik, Schneider, ABB, Klöckner Möller, Phönix Contact Şalt ve Otomasyon Malzemeleri, Pirelli, Hes, Etabir, Erse Kablo, Philips, Cemdağ, Veksan Aydınlatma, Gamak, Watt, Abana Elektrik Motorları

• Mekanik Tesisat Departmanı: Alarko-Carrier Isıtma, Doğalgaz, Soğutma, Klima, Su Arıtma, Dalgıç Pompa, Lupamat Hava Kompresörleri

• Yapı Departmanı: Ytong Duvar Blokları, Donatılı Paneller, İzocam Isı, Ses Su İzolasyon Malzemeleri

Kaliteli malzeme, uygun fiyat ve zamanında teslimat prensibiyle çalışan firmamız kurulduğu yıldan beri sektöründe seçkinliğini ve saygınlığını korumaktadır.